VESELĪBAS PAMATI

0prieksv394lat

Priekšvārds

Īss internetvietnē ‘’Ekomedicīna’’ pieejamās informācijas apkopojums.

1miner394

Minerāli un augsne

Minerālu deficīts cilvēku uzturā ir viena no mūsdienu civilizācijas lielākajām traģēdijām, par kuru pagaidām ļoti maz runā.  Kāpēc mūsdienās ir izveidojusies šāda situācija, kad cilvēka organismā katastrofāli pietrūkst daudzu mikronutrientu?

2ekol394

Ekoloģija

Galvenais zemes vērtības indikators ir bioloģiskā daudzveidība. Vai perfektajā dabas veidotajā ekosistēmā cilvēks uzvedās, kā tam to vēlējusi daba? Veikalā ar savu pirkumu izvēli jūs iespaidojat apkārtējo vidi.

3biolvide394

Bioloģiskā vide

Daba spēj veiksmīgi izdzīvot bez cilvēka klātbūtnes, tomēr cilvēkam daba ir vitāli svarīga. Labas veselības pamatnosacījums ir sakārtota bioloģiskā vide. Kādai šai videi jābūt? Vai mēs varam būt gudrāki par dabu?

4udens394

Ūdens

Ūdens ir galvenais priekšnoteikums dzīvības pastāvēšanai. Kas notiek, ja tā pietrūkst? Kādām ūdens fizikāli ķīmiskajā īpašībām ir nozīme cilvēka veselības saglabāšanā? Kādu ūdeni dzert? Par ūdeni avota, krāna, destilētu, negatīvi lādētu, mīkstu, cietu utt...

5uzturs394

Uzturs

Ar uzturu veselību var gan uzlabot, gan sabojāt.  Sīkāk par hidrogenētiem taukiem, eļļām, ogļhidrātiem, ĢMO pārtiku, raugu saturošu maizi, sāli, cukuru, alkoholu, kafiju, ogļhidrātiem, produktu savienojamību un citiem jautājumiem.

6adekvuzt394

Adekvāts uzturs

Katrai dzīvnieku sugai ir sava ēdienkarte, tāpat ir arī cilvēkam. Kādu uzturu cilvēkam ir paredzējusi daba? Kāpēc tas ir svarīgi? Vai drīkst strauji pāriet uz adekvātu uzturu? Par dažādu produktu bioloģisko vērtību 0-10 ballu skalā.

8uztbag394
Atdalot kādu vielu atsevišķi no uztura, tā darbojās savādāk, tomēr tas ir viens no veidiem, kā bagātināt citādi nepilnvērtīgu uzturu. Ir arī dabīgie uztura bagātinātāji.
394arstnaugi

Ārstniecības augi

Lai mēs būtu veseli, daba mums gādā visu nepieciešamo un gandrīz vai noliek pie kājām. Atliek tikai apgūt nepieciešamās zināšanas, kad un ko no dabas paņemt. Tikai saudzējot dabu, cilvēks var būt vesels.

394ferment

Fermentēšana

Fermentētie dārzeņi var būt pat vērtīgāki par svaigiem, jo cilvēkam nepieciešamās barības vielas tiek pārveidotas viegli uzņemamā formā. Par to, kādas bioķīmiskas pārvērtības notiek fermentēšanas procesā.

7toksini394

Parazīti un toksīni

Parazīti un toksīni mūs apdraud ik uz soļa, bet mūsdienu cilvēka detoksikācijas sistēma atrodas uz resursu izsīkuma robežas. Kādi parazīti mūs apdraud, kā no tiem atbrīvoties?

394kaitigiefakt

Kaitīgie faktori

Mūsdienu cilvēks nepārtraukti atrodas visdažādāko kaitīgo faktoru ietekmē. Tie ir dažādi starojumi, sadzīves ķīmija, apkārtējas vides piesārņojums utt. Lai šo kaitīgo ietekmi mazinātu, ir jāapzinās, kā tas viss darbojas.

 

 EKOMEDICĪNA

9ekome394

Kas ir ekomedicīna?

Kas ir ekomedicīna? Ar ko tā atšķiras no tradicionālās medicīnas? Vai ir iespējams ārstēt slimības bez medikamentiem? Ir 13 pamatrādītāji, pēc kuriem daudz ko var pateikt par cilvēka veselību. Kādi tie ir?

10slimcel394

Slimību cēloņi

Ir divi slimību rašanās pamatcēloņi – organisma piesārņojums un minerālvielu deficīts. Pārējie cēloņi izriet no šiem diviem, bet medikamentiem jābūt tikai kā problēmas īslaicīgam risinājumam kritiskā  situācijā.  Par hipoksiju, disbiozi, kazeīnu, gļotām, urīnskābi, sāli, glutēnu un daudz ko citu.

11attiri394

Attīrīšanās

Atbrīvošanās no organisma piesārņojuma un tā radītajām slimībām. Badošanās iedarbina attīrīšanās procesu. Par to, kā attīrīties palīdz badošanās, kā to pareizi darīt. Par intervālo  badošanos.

12sirdsasin394

Sirds un asinsvadi

Ir kardioķirurgi, kas sen jau nonākuši pie secinājuma, ka ar skalpeli sirds un asinsvadu slimības izārstēt nevar, jāmaina dzīvesveids. Insults, infarkts, arteriālās hipertensija, hipotensija un dzīvesveida nozīme šo slimību attīstībā.

15onkol394

Onkoloģija

Iespējams, drīz onkoloģija apsteigs sirds asinsvadu slimības. No onkoloģijas viegli izvairīties, bet grūti ārstēt. Par ļaundabīgā audzēja rašanās mehānismu, tā dabu. Kas kopīgs sēnēm un audzējam?

13elposist394

Elpošanas sistēma

Bronhiālā astma, obstruktīvs bronhīts, sinusīts, haimorīts un citas slimības. To rašanās cēloņi un profilakse. Visefektīvāk no gripas pasargāties ir gripas vīrusam nepieļaut barības bāzi, strutas elpošanas ceļos. Tas attiecas arī uz korona vīrusu Covid-19.

14gremo394

Gremošanas sistēma

Gastrīts, disbakterioze, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, kā arī citas gastrointestinālā trakta (uztura pārstrāde sistēmas) slimības. Cēloņi un profilaktiskie pasākumi.

Nervu sistēma

Ja toksīnus no organisma neizvada, veidojas to uzkrājumi, tai skaitā smadzenēs, kas izpaužas kā depresija, neiroze, epilepsija, parkinsonisms, multiplā skleroze vai citi psihiskie traucējumi. Kā minerālu deficīts iespaido smadzeņu darbību.

 17imunit394

Imunitāte un alerģija

Imunitātes darbības mehānisms, autoimūni procesi, alerģiju cēloņi un rašanās mehānismi. Kā darbojas vakcīnas, vai ar vakcīnām var pasargāties no slimībām un vai ir alternatīvas?

18locitav394 

Saistaudi un locītavas

Locītavas, locītavu šķidrums, kolagenoze, osteohondroze, kolagēna funkcijas un veidošanās process. Ar gadiem cilvēkam kolagēna izstrāde vājinās, kā to kompensēt.

 19cukura394

Cukura diabēts

Kas ir cukura diabēts? Kāpēc tas rodas? Kas ir insulīns un insulīna rezistence? Par hiperglikēmiju un hipoglikēmiju. Ar ko glikoze atšķiras no fruktozes? Termiski apstrādātās cietes.

20hormon394

Endokrīnā sistēma

Hormoni kā ziņneši, kas palīdz izveidot sakarus starp dažādiem orgāniem. Aknu loma hormonālajā sistēmā, insekticīdu iedarbība uz hormonālo sistēmu, hormonālā terapija. Par faktoriem, kas izjauc hormonālo līdzsvaru.

21liekais394

Liekais svars

Liekais svars ir izvades sistēmas problēma. Liekā svara cēloņi un veidošanās mehānisms. Vai ar badošanos var atbrīvoties no liekā svara? Par keto diētu. Kas ir celulīts?

22ilgdzivo394

Ilgdzīvotāji

Daba cilvēkam ieprogrammējusi dzīvot daudz ilgāk. Vecums cilvēkam iestājas, pārkāpjot 100 gadu slieksni. Pasaulē ir reģioni, kur tādi cilvēki ir.  Ko ilgdzīvotāji darīja citādāk? Par faktoriem, kas iespaido mūža garumu.

23vaituzin394

Vai tu zināji, ka...?

Surfaktants, siekalas, ‘’sēnītes’’, matu nosirmošana, bioloģiskais vecums, holesterīns, neauglība, kariess un daudzas citas tēmas.

 

BITES

24bisuprod394

Par bitēm

Labākais enerģijas, celtniecības materiāls un aizsardzība cilvēka organismam, ko mums var sagādāt bites. Dažādu biškopības produktu bioloģiskā vērtība.

25medus394

Medus

Ko noderētu zināt, izvēloties medu? Vislabākais medus ir tad, kad tā tapšanā neiejaucas cilvēks. Kas notiek, kad iejaucas cilvēks? Ar ko medus labāks par cukuru? Kā ar medu var attīrīties?

26maize394

Bišu maize

Dabisks uztura bagātinātājs. Dabas veidots produkts ar milzīgu bioloģiski aktīvo vielu daudzveidību tiem, kas rūpējas par savu veselību. Vai ziedputekšņi un bišu maize var izraisīt alerģiju?

27prop394

Propoliss

Dabas veidots produkts, kas vienlaikus darbojas pret vīrusiem, sēnītēm un baktērijām. Kāpēc, salīdzinājumā ar antibiotikām, pret propolisu neveidojas rezistence?

 

 28vasks394

Vasks

Vasks ir taukiem līdzīga viela, ko bites izdala caur vaska dziedzeriem, lai veidotu šūnas, kur izvietot medu un audzēt perus. Tīrs vasks bez piemaisījumiem izdeg bez atlikuma.

29bisuinde394

Bišu inde

Vai bišu kodieni ir veselīgi? Bišu indes sastāvs. Par apitoksīna ārstniecisko iedarbību.

 

MANS VIEDOKLIS

30viedlau394

Par postu, ko nodara konvencionālā lauksaimniecība dabai un cilvēkiem. Tuvredzīga domāšana, nesaprašana vai kaitniecība? Par absurdo lauksaimniecības subsīdiju politiku.

31parpart

Par mūsdienu pārtiku

Diemžēl mūsdienu industriālā ķimizētā pārtika, varētu pat teikt, ka ir kļuvusi par tādu kā baudas gūšanas līdzekli, kam maz sakara ar cilvēka organismam nepieciešamo.

32parmed394

Cilvēka saslimšana ir izglītības un veselības aizsardzības sistēmu kļūdu galīgais rezultāts. Par to, kā uztura ‘’zinātne’’ kļūst par marketinga ‘’biznesu’’. Vai var, ignorējot dabas likumus, būt veselam?

33covid394

Kaut arī Covid-19 pandēmija vairs nav aktuāla, taču, lai kaut kas tamlīdzīgs vairs nekad neatkārtotos, vajag saprast, kāpēc šāda situācija izveidojās. Par to, ko tradicionālā medicīna nesaka.

34par projektu394

Kā un kāpēc tapa projekts Ekomedicīna. Kāpēc šāda rakursā par veselības problēmām maz runā masu informācijas līdzekļos, kaut gan tas viss ir sen izpētīts un zinātniekiem labi zināms? Par sevi un internetvietnes ‘’EKOMEDICĪNA’’ izveidi.

35produkci394

Produkcija un kontakti

ALBUMI

1  2  3 
4   5 6 
7   8 9 
 10 11  12 
13   14 15 
16  17  18 
19  20  21 
22  23  24 
25  26   27
 28  29  30
31   32 33