bultas

                                           Izdari izvēli.

Medus, bišu maize un propoliss ir dabas veidoti produkti. Ja vien cilvēks nav pievienojis, tie nesatur parasti ar ļoti sīkiem burtiem rakstītos tādus mūsdienu ‘’labumus’’ kā konservanti, antioksidanti, cukura aizvietotāji, skābes (ķīmiski sintezētās), garšas pastiprinātāji, irdinātāji, sintētiskās krāsvielas, glāzētājvielas (lai spīdīgāka virsma), apjoma palielinātāji, emulgatori, emulģējošie sāļi, cietinātāji, recinātāji, stabilizētāji, biezinātāji, nesējvielas, skābuma regulētāji, pretsalipes vielas, putu dzēsēji, putu veidotāji, mitrumuzturētāji, modificētās cietes, aizsarggāzes, propelenti, sekvestranti - miltu apstrādes līdzekļi (ķīmiskus kompleksus ar metālu joniem veidotāj vielas) utt.

23 arguments, medus izvēlei.

1. Nesatur iepriekš nosauktos ‘’labumus’’.

2. Rūpējoties par ārējo izskatu, ir ekonomiski izdevīgāk lietot veselībai lietderīgus produktus, nekā, pēc tam ar dārgu kosmētiku slēpt veselībai nedraudzīgu produktu lietošanas sekas.

3. Cilvēces vēsturē viens no visilgāk pārbaudītajiem produktiem un ir atzīts par noderīgu.

4. Salīdzinājumā ar cukuru un tā izstrādājumiem, kas ir ātrie ogļhidrāti, medu varētu pieskaitīt pie lēnajiem, jo fruktoze, kas ir medus galvenā sastāvdaļa, asimilējas tikai aknās, un pārvēršas saliktajā ogļhidrātā glikogēnā, kas ir operatīvās enerģijas uzkrājums diennaktij. Tā kā glikogēns sadalās lēni un vienmērīgi, tādējādi strauji nepaceļas cukura līmenis asinīs, tāpēc medu var lietot arī cukura diabēta slimnieki.

5. Ļoti labi iederas kopā ar citiem produktiem un palīdz organismam tos asimilēt.

6. Efektīvs līdzeklis straujai garīgo un fizisko spēku atjaunošanai.

7. Nomierinošs efekts pirms gulētiešanas.

8. Var izmantot pirtī un noder kosmētiskajām procedūrām, jo palīdz uzturēt ādas dabisko mitruma līmeni. Medus sastāvā esošie antioksidanti aizsargā adu no kaitīgo radikāļu ietekmes, kuri paātrina ādas šūnu novecošanos, bet sastāvā esošie vitamīni un minerālvielas stimulē attīrīšanos no toksīniem.

9. Bagāts ar vitamīniem, mikroelementiem, fermentiem un daudzām citām bioloģiski aktīvām vielām. Tā visa nav cukurā.

10. Produkts, ko maz skārusi inflācija nu jau vairāk nekā 15 gadu garumā.

11. Piemīt audu reģenerējošās īpašības (var izmantot brūču dziedēšanā).

12. Medum piemīt spēcīgās antibakteriālās īpašības. Piemēram, tīfa baktērijas ievietojot medū, tās bojā aiziet 48 stundu laikā, bet dizentēriju izraisošās 10 stundu laikā.

13. Pēc cukurfabriku slēgšanas vienīgais Latvijas izcelsmes saldums.

14. Var ļoti ilgi uzglabāt, jeb visam gadam nepieciešamo daudzumu var iegādāties uzreiz, protams, neaizmirstot, ka jebkuru bioloģiski aktīvo produktu vislabāk uzglabāt ir vēsā un tumšā vietā.

15. Iegādājoties biškopības produkciju, tiek atbalstītas arī pārējās lauksaimniecības nozares, jo finansiālajā izteiksmē labums no kultūraugu apputeksnēšanas, ko veic bites, ir daudz lielāks nekā ieņēmumi par pārdoto medu.

16. Ja nevēlaties lietot ģenētiski modificēto pārtiku, medus iederēsies. Bitēm ievācot ziedputekšņus no ĢMO augiem, pastāv nopietns risks nepārziemot. Tātad šādā apkārtnē drīz vien nav bišu, nav arī medus.

17. Medus ražošana patērē maz dabas resursu.

18. Medus satur līdz pat 300 komponentu. Un tie nav mākslīgi sintezētie. Tos cilvēka organisms spēj labi asimilēt.

19. Jau nonākot mutē, medus sāk uzsūkties. Medū ļoti maz atkritumvielu. Tāpēc cilvēka organisms to izmanto gandrīz pilnīgi.

20. Negatīvi lādēti ūdeņraža elektroni, kas organismā iznīcina brīvos radikāļus (tie bojā šūnas) visvairāk dabā ir sastopami ziedu nektārā, kura bites pārvērš medū, kā arī ūdenī no kalnu strautiem, ko ikdienā dzer ilgdzīvotāji kalnos.

21. Regulāri lietojot medu, ir iespējas izšķīdināt žultsakmeņus, bet šo efektu vēl vairāk var pastiprināt ar zaļajiem kokteiļiem.

22. Kā zināms organisma attīrīšanās procesam nepieciešams daudz enerģijas. Medus šo enerģiju var iedot. Organisms sāk izvadīt toksīnus, ja pārāk daudz arī caur ādu. Šo procesu ko pazīstam, kā izsitumus un pumpas, piemēram, uz sejas, maldīgi dēvējot to par saslimšanu.  

23. Salīdzinājumā ar cukuru, medus nekaitē smadzenēm, tieši otrādi, medus atjauno pareizu vielmaiņas procesu un uzlabo smadzeņu neironu darbību, jeb, ēdot medu, kļūstam gudrāki.

 

10 argumenti bišu maizes izvēlei.

1. Tādas dzīvībai nepieciešamo vielu koncentrācijas vienviet, nav nevienam dabas produktam pasaulē. Tur ir viss, gandrīz viss dzīvībai nepieciešamais. Tāpēc bišu maizi dēvē par dzīvības formulu.

2. Nav dzirdēts par vērā ņemamiem viltojumiem. Šādu produktu spēj radīt tikai daba.

3. Salīdzinājumā ar ziedputekšņiem, bišu maize neizraisa alerģiju. Tā labāk un ilgāk uzglabājas, jo bites ir veikušas konservāciju. Cilvēka organisms to izmanto daudz pilnīgāk.

4. Satur visas tās pašas vērtīgās vielas, tikai lielākā koncentrācijā, daudzumā un dažādībā, nekā tas ir medū.

5. Salīdzinājumā ar medu, maz kaloriju. Labs risinājums tiem, kam tas uztrauc.

6. Pat uzglabājot mīnus temperatūrā, bišu maizei vērtības zudums ir nebūtisks, jo gandrīz nesatur ūdeni.

7. Labs dabīgais līdzeklis zarnu mikrofloras atjaunošanai pēc antibiotiku un neveselīgas pārtikas lietošanas. No zarnu mikrofloras kvalitātes ir atkarīga imunitātes veidošanās.

8. Augsti efektīvs līdzeklis izmantošanai kosmētikā.

9. Bišu maizi cilvēka organisms izmanto gandrīz pilnīgi. Nevajadzīgā maz.

10. Varētu teikt – universāls uztura bagātinātājs, jeb bioloģiski aktīvs pārtikas produkts. Tajā Ir viss dzīvībai nepieciešamais, tēlaini sakot - šauj kā gribi, vienalga trāpīsi mērķī.

 

6 argumenti propolisa izvēlei.

1. Dabas veidota konstrukcija, kas darbojas pret baktērijām, vīrusiem un sēnītēm vienlaicīgi.

2. Salīdzinājumā ar antibiotikām, baktērijām neveidojas rezistence.

3. Selektīva iedarbība pret baktērijām. Iznīcina sliktās un saudzē labās, vai pat veicina to vairošanos.

4, Var izmantot gan kā profilaktisku līdzekli, gan kā ārstniecisku līdzekli (saskaņojot ar ārstu).

5. Rada patīkamu pēcgaršu, lietojot iekšēji un patīkamu aromātu, lietojot ārēji.

6. Noderīgs komponents visdažādāko kosmētisko līdzekļu pagatavošanā.

Produkcija

                                   Produkcija.

Par produkciju.

Dravas ir izvietotas Rēzeknes novadā lauksaimnieciski mazaktīvos apvidos, izņemot vienu dravu, kura atrodas starp bioloģiskām saimniecībām.

Par to, no kuras dravas medus, skatieties uz etiķetes.

Medus tiek fasēts PVD (Pārtikas veterinārais dienests) sertificētā, speciāli būvētās telpā ar ES standartiem atbilstošu inventāru.

Medus no dažādiem ziediem (liela ziedu daudzveidība), kā arī lapu-izsvīduma medus. Nav rapša ziedu medus.

 

Medus.

Medus būs no 20 augusta, Rīgā augusta beigās.

Ir iespējama neliela daudzuma produkcijas nosūtīšana pa pastu uz ES valstīm, ar nosacījumu, ka saņēmējs apmaksā pasta izdevumus.

1 litrs - 7.00 EUR

2 litri – 14.00 EUR

3 litri – 20.00 EUR

Nepārmaksājiet, pērkot medu mazos iepakojumos visa gada garumā. Izdevīgāk ir iegādāties vajadzīgo daudzumu uzreiz (lielākam daudzumam iespējama piegāde). Arī Rīgā tas ir iespējams. To var izdarīt, sazinoties pa telefonu mob. 26145576 (Izolda)

Bišu maize.

Būs novembrī


500

Propoliss (5%) ūdenī.

0,5 litri – 10.00 EUR 

                                               

Kontakti:

Mans telefons. Mob. 26159929

e-pasts: gmail

maize600