BIOLOĢISKĀ VIDE

1prieksv

Priekšvārds

Īss internetvietnē ‘’medusmaize’’ pieejamās informācijas apkopojum

 2biolvide

Bioloģiskā vide

Daba spēj veiksmīgi izdzīvot bez cilvēka klātbūtnes, tomēr cilvēkam daba ir vitāli svarīga. Labas veselības pamatnosacījums ir sakārtota bioloģiskā vide. Kādai šai videi jābūt? Vai mēs varam būt gudrāki par dabu?

3udens

Ūdens

Ūdens ir galvenais priekšnoteikums dzīvības pastāvēšanai. Kas notiek, ja tā pietrūkst? Kādām ūdens fizikāli ķīmiskajā īpašībām ir nozīme cilvēka veselības saglabāšanā? Kādu ūdeni dzert? Par ūdeni avota, krāna, destilētu, negatīvi lādētu, mīkstu, cietu utt...

4toksini

Parazīti un toksīni  

Toksīni un parazīti mūs apdraud ik uz soļa un cilvēka detoksikācijas sistēma atrodas uz resursu izsīkuma robežas. Kādi parazīti mūs apdraud, kā no tiem atbrīvoties?

 5uztursunvesel

Uzturs un veselība

Ar uzturu veselību var gan uzlabot, gan sabojāt.  Sīkāk par hidrogenētiem taukiem, eļļām, ogļhidrātiem, ĢMO pārtiku, raugu saturošu maizi, sāli, cukuru, alkoholu, kafiju, ogļhidrātiem, produktu savienojamību un citiem jautājumiem.

6adekvuzturs

Adekvāts uzturs

Katrai dzīvnieku sugai ir sava ēdienkarte, tāpat ir arī cilvēkam. Kādu uzturu cilvēkam ir paredzējusi daba? Kāpēc tas ir svarīgi? Vai drīkst strauji pāriet uz adekvātu uzturu? Par dažādu produktu bioloģisko vērtību 10 ballu sistēmā.

7Ilgdzivotaji 

Ilgdzīvotāji

Daba cilvēkam ieprogrammējusi dzīvot daudz ilgāk. Pasaulē ir reģioni, kur tā tas arī ir. Kāpēc tā ir? Ko dara šie cilvēki savādāk? Par faktoriem, kas iespaido mūža garumu.

 8uzturabag

Uztura bagātinātāji

Atdalot kādu vielu atsevišķi no uztura, tā darbojās savādāk, tomēr tas ir viens no veidiem, kā bagātināt citādi nepilnvērtīgu uzturu. Ir arī dabīgie uztura bagātinātāji.

9mansvied

Mans viedoklis

Projekta ‘’medusmaize.lv’’ tapšana un mans viedoklis par šobrīd notiekošo veselības aprūpē un veselības uzturēšanas politiku, par to ka par cilvēku veselību jārūpējas lauksaimniecības un izglītības ministrijām.

                                                                                        EKOMEDICĪNA

1ekomedicina

Ekomedicīna

Kas ir ekomedicīna? Ar ko tā atšķiras no tradicionālās medicīnas? Vai ir iespējams ārstēt slimības bez medikamentiem? Ir 13 pamatrādītāji, pēc kuriem daudz ko var pateikt par cilvēka veselību. Kādi tie ir?

2slimibucelon

Slimību cēloņi

Ir divi slimību rašanās pamatcēloņi – organisma piesārņojums un minerālvielu deficīts. Pārējie cēloņi izriet no šiem diviem. Par hipoksiju, disbiozi, kazeīnu, gļotām, urīnskābi, sāli, glutēnu un daudz ko citu.

3attirisanas

Attīrīšanās

Atbrīvošanās no organisma piesārņojuma un tā radītajām slimībām. Badošanās iedarbina attīrīšanās procesu. Par to, kā attīrīties palīdz badošanās, kā to pareizi darīt.

 4imunitate

Imūnsistēma un alerģija

Imunitāte, autoimūni procesi, alerģiju cēloņi un rašanās mehānismi. Kā darbojas vakcīnas, vai ar vakcīnām var pasargāties no slimībām.

5sirdsunasinsv

Sirds un asinsvadi

Ir kardioķirurgi, kas nonākuši pie secinājuma, ka ar skalpeli sirds un asinsvadu slimības izārstēt nevar, jāmaina dzīvesveids. Insults, infarkts, arteriālās hipertensija un hipotensija, dzīvesveida nozīme šo slimību attīstībā.

6onkologija

Onkoloģija

Iespējams drīz onkoloģija apsteigs sirds asinsvadu slimības. No onkoloģijas viegli izvairīties, bet grūti ārstēt. Par ļaundabīgā audzēja rašanās mehānismu, tā dabu. Kas kopīgs sēnēm un audzējam? 

7cukutadiabets 

Cukura diabēts

Kas ir cukura diabēts? Kāpēc tas rodas? Kas ir insulīns? Par hiperglikēmiju un hipoglikēmiju. Ar ko glikoze atšķiras no fruktozes? Termiski apstrādātās cietes.

 8elpsistema

Elpošanas sistēma

Bronhiālā astma, obstruktīvs bronhīts, sinusīts, haimorīts un citas slimības. To rašanās cēloņi un profilakse. Visefektīvāk no gripas vīrusiem pasargāties ir neļaut priekš tiem uzkrāt barības bāzi - strutas elpošanas ceļos.

9nervusist 

Nervu sistēma

Ja toksīnus no organisma neizvada, veidojas to uzkrājumi, tai skaitā smadzenēs, kas izpaužas kā depresija, neiroze, epilepsija, parkinsonisms, multiplā skleroze vai citi psihiskie traucējumi.

 10hormonalsist

Hormonālā sistēma

Hormoni ir kā ziņneši, kas palīdz izveidot sakarus starp dažādiem orgāniem. Par faktoriem, kas izjauc hormonālo līdzsvaru. Insekticīdu iedarbība uz hormonālo sistēmu, hormonālā terapija utt. Par aknām un to lomu.

 11gremosanassist

Gremošanas sistēma

Gastrīts, disbakterioze, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, kā arī citas gastrointestinālā trakta (uztura pārstrāde sistēmas) slimības. Cēloņi un profilaktiskie pasākumi.

 12likaissvars

Liekais svars

Liekais svars ir izvades sistēmas problēma. Liekā svara cēloņi. Vai ar badošanos var atbrīvoties no liekā svara? Kas ir celulīts?

13locitavasunsaist 

Locītavas un saistaudi

Locītavas, locītavu šķidrums, kolagenoze, osteohondroze, kolagēna veidošanās process.

 14vaituzinajika

Vai tu zināji ka...?

Surfaktants, siekalas, ‘’sēnītes’’, matu nosirmošana, bioloģiskais vecums, holesterīns un daudzas citas tēmas.

2parmedicin

Mans viedoklis

Cilvēka saslimšana ir izglītības un veselības aizsardzības sistēmu kļūdu galīgais rezultāts. Par to, kā uztura ‘’zinātne’’ kļūst par marketinga ‘’biznesu’’.