Slimību cēloņi
Ja vēl dažus gadsimtus senā pagātnē tā laika medicīnā pie visa vainoja ļaunos garus un urba galvā caurumu, pa kuru tos izdzīt, tad mūsdienās pie visa vaino baktērijas, vīrusus un pārmantotos gēnus – laimīgā veselā cilvēkā iekļuva ļaunā baktērija un izraisīja iekaisumu vai citu patoloģisku procesu. Tā ir ērta teorija, kas neliek domāt par cilvēka kopējo stāvokli. Ārsta uzdevums ir nogalināt šo baktēriju un apturēt tās izraisīto procesu. Cilvēks kļūs atkal vesels un laimīgs. Loģika ir tāda, ka jebkurš vesels cilvēks var saslimt, ja tā organismā iekļūst baktērija. Dabā vīrusi un baktērijas nav ļauni, ja tas tā būtu, cilvēku sen vairs nebūtu.
Neviens dzīvnieks vai augs nevar būt neatkarīgs no tā, ar ko tas barojas.
Mūsdienu bērni ir jau ceturtā paaudze, kas uzaugusi ķimizētajā pasaulē: ķīmiskā pārtika, citostatiķi, hormonālie preparāti, antibiotikas, vakcīnas, gaisa un ūdens piesārņojums, dažādi elektrostarojumi. Bērnu imūnbarjeras jau ir cietušas, pirms tie piedzimst.
Visas sistēmas (sirds asinsvadu, elpošanas, izvades utt.) cilvēka ķermenī normālā režīmā funkcionē ar 20 – 30% noslodzi, izņemot uztura pārstrādes sistēmu, kas mūsdienu cilvēkam darbojas ar 100% noslodzi.
Jau vairāk kā 2000 gadu senā pagātnē ārsts un medicīnas pamatlicējs Hipokrāts ir teicis - kā var cilvēku slimības saprast tas, kas nezina no kā tie pārtiek.
Katram dzīvnieku tipam, tai skaitā cilvēkam, daba ir paredzējusi un piemērojusi noteiktu uzturu. Ja tiek lietots uzturs, kas nav paredzēts, vai pat tāds uzturs, kura vispār dabā nav – rodas liels daudzums atkritumvielu, tai skaitā toksisku. Ja šīs vielas ienāk lielos daudzumos un izvades sistēma nepaspēj izvadīt, tad tās sāk uzkrāties un veidojas barības bāze dažādiem organismiem.
Metabolais sindroms ir enerģētiskā balansa traucējums, jo notiek liekās enerģijas pārveidošana taukos. Pārlieku lielais daudzums cukura izraisa tauku nogulsnēšanos iekšējos orgānos. Rezultātā tajās vietās audos ir apgrūtināta asinsrite un imūnsistēma provocē interleikīnu izstrādi, kas sāk bojāt visas šūnas, ar kurām tie saskaras, nonākot asinsritē. Cieš locītavas, asinsvadu sieniņas, nervu sistēma, aknas, nieres, aizkuņģa dziedzeris utt. Šāds stāvoklis ir organisma sistēmisks hroniskais iekaisums, kas ir galvenais paātrinātas novecošanās cēlonis, bet akūta iekaisuma formā tas var parādīties jebkurā ķermeņa vietā.
Rezultātā metabolais sindroms izpaužas kā locītavu problēmas, onkoloģija, demence, 2. tipa cukura diabēts, Alcheimera slimība, sirds asinsvadu slimības, visdažādākās autoimūnās saslimšanas un daudzas citas bieži dzirdētas saslimšanas. Tāpēc nav nejaušība, ka metabolo sindromu dēvē arī par (protams, jāsprot pārnestā nozīmē) pirmo zvanu no viņpasaules.
Dabā nav paredzēta vārīšana un cepšana, nav tādu produktu, kā cepti vai vārīti kartupeļi, makaroni, baltmaize, grauzdiņi utt. Tā ir termiski apstrādāta ciete, kas aizsprosto aknu kanālus. Tiek traucēti vielmaiņas procesi. Aknās atmirst šūnas. Veidojas rētas un fibrozi audi. Paaugstinās asins spiediens. Tālāk seko problēmas ar apakšējām dobajām vēnām, varikozā vēnu paplašināšanās, tromboflebīti. Apakšējo ekstremitāšu artēriju sastrēgumi, hemoroīdi.
Nedrīkst vārīt skābenes un rabarberus, jo to sastāvā esošā skābeņskābe, pārejot neorganiskā formā, veido skābeņskābes kristālus, nodara ļaunumu nierēm, aizdambē to kanālus.
Savairojoties lielā daudzumā patogēnai mikroflorai, tā neizbēgami rada kaitīgas atkritumvielas. Attīstās disbakterioze, var būt gan caureja, gan veidoties aizcietējumi, čūlainie kolīti, trūce, apendicīts, aknu, kā arī aizkuņģa dziedzera disfunkcija un ne tikai.
Hurmā esošās miecvielas kuņģī sasaistās ar uzturā uzņemtajām olbaltumvielām un nogulsnējas uz hurmas šķiedrām. Veidojas savienojums, kas salīmējoties veido kamolu. Šis kamols aizkavējas kuņģī un pakāpeniski palielinās izmērā. Bezuāra svars var sasniegt pat vairāk nekā 2 kilogramus, un, lai no tā atbrīvotos, vajadzīga ķirurģiska iejaukšanās. Ilgstoši atrodoties kuņģi, bezuārā iemājo dažādas baktērijas, kas rada nepatīkamu izelpu no mutes. Smakojoša izelpa no mutes, kad citu iemeslu tam nav, ir viens no bezuāra simptomiem.
Vēl viens simptoms, bezuāram palielinoties izmērā (tuvojoties 10cm), - ēdot parādās ātra sāta sajūta, ko pavada sāpes kuņģī, īpaši pēc ēdienreizēm. Iespējamas arī atraugas un slikta dūša, bet vemšana nenotiek.
Hurmu drīkst ēst tikai rīta pusē, bet ne vakarā. To nedrīkst aizdzert ar ūdeni vai pienu. Hurmu drīkst ēst tikai tādu, kas ir pilnīgi nogatavojusies. Nedrīkst ēst mizu. Šo augli nedrīkst jaukt ar citu ēdienu, sevišķi ar olbaltumvielām bagātu. Cukura diabēta slimniekiem sevišķi nav vēlama hurma. No hurmas lietošanas uzturā jāizvairās tiem, kam ir zarnu saaugumi.
Palielināts bezuāru veidošanās risks ir tiem, kam ir kuņģa-zarnu trakta kandidoze. Visefektīvākā bezuāru izmeklēšanas metode ir gastroskopija.
No bezuāriem atbrīvoties var ne tikai, iejaucoties ķirurģiski, bet arī tos izšķīdinot. Te noder citādi cilvēkam ļoti kaitīgais dzēriens Coca-Cola. Tajā ietilpstošā ortofosforskābe kopā ar ogļskābo gāzi labi šķīdina bezuārus. Vēl šķīdināšanai var arī izmantot ar ūdeni atšķaidītu ābolu etiķi.
Piemēram, ja mēs kaut ko pievienojam ūdenim (kafija, tēja utt.), tas vairs nav ūdens, tas ir kaut kā šķīdums ūdenī. Nieres nevar strādāt ar šķīdumiem, tām jāpatērē laiks un enerģija, lai piemaisījumu atdalītu no ūdens. Tāpēc lai kaut ko izvadītu no organisma, ir vajadzīgs ūdens. Ūdens trūkums ir galvenais cēlonis, kāpēc nierēs uzkrājas neizvadītie toksīni. Cilvēkam, kurš pilnīgi nedzer ūdeni, noteikti tādi būs uzkrājušies. Jautājums tikai par to daudzumu.
Neizvadītie toksīni cirkulē asinīs, un pirmais, kas cieš, ir sirds un asinsvadi. Samazinās asinsspiediens (hipotensīvais sindroms). Ja šāds stāvoklis turpinās, organisms ieslēdz rezerves izvadīšanas sistēmu – izvadīšanu ar sviedriem caur ādu, ko pavada nepatīkama sviedru smaka un dermatiskie izsitumi. Toksīni sāk nogulsnēties ādas derivātos: nagos un matos. Nagi sāk noslāņoties un lūzt, bet mati izkrist un šajā gadījumā šampūns nepalīdzēs.
Caur ādu var izvadīt tikai vieglos toksīnus, bet ir vēl tā saucamie smagie toksīni jeb lielmolekulārie savienojumi, kurus izvadīt caur ādu nevar, tie nogulsnējas kaulos. Kauli ir audus savienojošā matrica, kas sastāv no kolagēna, tas ir olbaltumvielas. Kā zināms, jaundzimušajiem kaulu nav, ir skrimšļu struktūras - kaulu matricas, kas pakāpeniski aizpildās ar kalciju, fosforu, sāļiem un kļūst cietas. Toksīniem turpinot uzkrāties, organismam cits nekas neatliek, kā smagos toksīnus izvietot kaulos. Kalcijs un fosfors tiek aizstāts ar smagiem metāliem, un osteoporozes simptomi ilgi nebūs jāgaida, arī papildus kalcija lietošana nepalīdzēs. Tālāka toksīnu uzkrāšana jau robežojas ar onkoloģiju.
Toksīnu esamību visvairāk izjūt grūtnieces līdz 12 nedēļai, kad auglis ir embrionālā stadijā un sievietei strauji pieaug toksiskā slodze. Iestājoties grūtniecībai, slikta dūša ir grūtniecības toksikozes pazīme. Toksikozes pazīme arī ir, kad bērnam negaršo toksiskais piens, jo mātei ir toksikoze. Ja pēc dzemdībām sievietei ir straujš svara palielinājums, tas nozīmē, ka tā nekur nav pazudusi. Un nekādas diētas vai medikamenti nelīdzēs, ir jāizvada toksīni. Grūtniecībā, kas noritējusi toksikozē, dzimušajiem zēniem tālākajā dzīvē ir tendence uz rīta kafiju un alu.
Viena no toksīnu uzkrāšanās sākotnējām pazīmēm ir asinsspiediena pazemināšanās – hipotensija, jo asins plazmā esošie toksīni traucē uzturēt normālu spiedienu. Lai uzlabotu darbaspējas, novērstu miegainību, uzturētu tonusu, jeb normalizētu asinsspiedienu, daudzi regulāri dzer kafiju. Simptomi uz pāris stundām tiek noņemti, bet problēma paliek. Nierēs veidojas kristāli, un ar laiku šo izmaiņu dēļ sākas pretējais process – ceļas asinsspiediens. Ideālais standarts 120/80+/- 10 jau kļūst par hipertonijas otro stadiju. Asinsspiediena pazemināšana ar medikamentiem kļūst neefektīva, jo faktiski jānodarbojas ar nierēm, citādāk sīkie asinsvadi pieblīvējas ar sāļiem, parādās ateroskleroze. Jāveic organisma attīrīšana!
Beztauku diētas faktiski ir ceļš uz hipoksiju. Plaušu alveolai iekšējais apvalks sastāv no surfaktanta, kura sastāvā ir 99% tauku un 1% olbaltumvielu. Ja trūkst tauku, skābeklis nepietiekoši nonāk asinīs. Tātad hipoksija. Ja tā turpinās grūtniecības laikā, tas ir nopietns drauds bērnam, iespējami galvas smadzeņu funkciju un visa veida atmiņas traucējumi.
Ar gaisu, ko ieelpojam, no plaušām skābeklis nonāk asinīs. Savukārt asinis ir universālais transportlīdzeklis, kas novada skābekli līdz šūnām. Galvenā un svarīgākā loma šajā procesā ir asinīs esošiem eritrocītiem, kuros atrodas hemoglobīns, kas ir olbaltumviela un veic šo funkciju. Ja uzturā trūkst izejvielu, no kā veidot hemoglobīnu, asinis nevar pilnībā veikt savu funkciju (anēmija). Protams, var būt arī citi iemesli – parazīti, sēnītes, vīrusi utt. Šķidrajai daļai asinīs jābūt 85%, ja šī proporcija ir zemāka, tad asinis, būs biezas. Piemēram, ja cilvēks maz dzer ūdeni. Arī šajā gadījumā skābekļa piegāde šūnām būs apgrūtināta, jo vissīkākā asinsvada diametrs ir tikai 3 mikroni. Ja eritrocīti būs salipuši, tie neiekļūs sīkajos asinsvados. Vēl iemesls var būt tādu mikroelementu trūkums kā nātrijs, kālijs eritrocītos. Rezultātā tie no ārpuses var būt dažādi lādēti, gan negatīvi, gan pozitīvi. Tas nozīmē, ka pretēji lādiņi savā starpā pievelkas jeb eritrocīti salīp, veidojas konglomerāti. Kā vēl vienu asins sabiezēšanas iemeslu var minēt fermentu trūkumu. Līdz galam nesadalītās dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, kas nonāk asinīs, rada strutas, sabiezina asinis un apgrūtina skābekļa nokļūšanu šūnās.
Skābeklim beidzot nonākot līdz šūnai, nekas nebeidzas. Tam jātiek cauri šūnas apvalkam - membrānai, kas sastāv no fosfolipīdiem, no kuru kvalitātes, atkarīga membrānas kvalitāte. Hemoglobīna iekļūšanai vai neiekļūšanai šūnā ir vēl nosacījums – ar uzturu pietiekoši jāsaņem lecitīns un koenzīms. Lai asimilētu skābekli, jābūt pietiekoši ATP (AdenozīnTrifosforSkābe).
Tātad, lai mūsu šūnas nebūtu skābekļa badā, uzturā jālieto kvalitatīvi tauki (nevis surogāttauki), tauki vajadzīgi plaušām, sevišķi piesātinātās taukskābes. Jādzer pietiekoši ūdens, lai nebūtu biezas asinis. Vajadzīgi fermenti, fosfolipīdi olbaltumvielas, precīzāk sakot, aminoskābes. Rezumējot iepriekš teikto – normāls uzturs ir efektīvākais līdzeklis pret hipoksiju.
ψ Pirmkārt. viņam jāatsakās no ēdiena.
ψ Otrkārt, jāveic zarnu trakta attīrīšanas procedūras.
ψ Treškārt, jāmaina ēšanas ieradumi un jāizskalo ‘’organisma kanalizācijas sistēmas’’ (limfātisko, urīnizvadsistēmu un kuņģa zarnu traktu). Un tikai tad, ja tas nav līdzējis, viņš var griezties pie ārsta pēc palīdzības.
Lielākā kļūda ir lietot produktus, kuri ir ‘’nogalināti’’ ķīmiskā ceļā, izmantojot kancerogēnas E-vielas, konservantus, kas satur formaldehīdu, krāsvielas, stabilizatorus, fermentu blokatorus, antibiotikas, hormonus, skābes utt. Pagarinot produktu derīguma termiņus, pārtikas industrija graujoši iedarbojas uz cilvēka organismu. Visas šīs piedevas bojā imunitāti. Piemēram, nātrija monoglutomāts (E-621), tiek pievienots kā garšas pastiprinātājs buljona kubiciņos, sojas mērcēs, dažādās garšvielās. Šī E piedeva bojā galvas smadzeņu šūnas, var izraisīt galvassāpes un bojājumus līdz pat Alcheimera slimībai, grauj acs tīkleni, var izraisīt glaukomu.
Θ Konservanti: E–210; 211; 213-217; 240.
Θ Skābuma regulētājs (sulās): E-330.
Θ Aizkuņģa dziedzera un kuņģa darbību ļoti negatīvi ietekmē: E - 221-226; 320-322; 338-341; 407; 450; 461-466.
Θ Alerģiju provocējošie: E-230-232; 311-313.
Θ Nieres un aknas graujošie: E - 171-173; 320-322.
Θ Bojā redzi un ne tikai: E-621; 641.
Vēl jāievēro, ka, ja vienā ēdienreizē ēd sāļu kopā ar saldu, tas ir, sārms ar skābi, tiek izjaukts balanss, notiek uztura pārstrādes fermentu bloķēšanās. Piemēram, sāļu ēdienu aizdzeršana ar saldu dzērienu noved pie nierakmeņu veidošanās.
Raundaps rada destruktīvu procesu ķēdes gan dabā, gan cilvēka organismā.
Galvenie kandidozes ierosinātāji ir C. tropicalis, C. albicans, C. glabrata, C. parapsilosis, C. krusei. Tās ir raugveida sēnes. Ierosinātāji mēdz būt arī pelējuma sēnes, piemēram, aspergillus, botrytis utt. Tas ir normāli, ka organismā mājo kandidas. Galvenās to kolonijas mājo zarnu traktā. Zināmas ir vairāk nekā 100 kandidas, un tām vēl jāpieskaita kādas 50 retāk sastopamas.
Pavājinoties imunitātei, kandidoze var parādīties jebkurā organisma daļā. Piemēram, no rītiem balts aplikums uz mēles, nešaubīgi norāda, ka ir kandidoze. Tā skar gan sievietes, gan vīriešus.
Viena kandidu daļa ir simbionti, bet otra daļa ir kā parazīti, galvenais, lai tās būtu līdzsvarā. Līdzsvaru uztur imunitāte un simbiozās baktērijas, ja vien nav iznīcinātas ar antibiotikām. Diemžēl ar toksiskajiem preparātiem, ko ārsti izraksta, kandidas līdz galam iznīcināt nevar. Piemēram, piena sēnītes parādīšanās ir sistēmiskās kandidozes apliecinājums organismā.
Tāpat kā visu hronisko iekaisumu, arī tādu ādas slimību kā psoriāze, dermatīts, neirodermīts cēlonis ir sēnītes, bet pēc gadiem tie nereti beidzas ar audzējiem. Kandidozei izplatoties pa iekšējo orgānu gļotādu un ieaugot tajā, tiek veicināta mutes dobuma, piena dziedzeru, sieviešu dzimumorgānu, kā arī urīnpūšļa (gan vīriešu, gan sieviešu) onkoloģiskās saslimšanas.
√ regulāra saldumu kāre,
√ balts vai pelēks aplikums uz mēles,
√ dažādi izsitumi uz ādas (pumpas, dermatīti, pinnes utt.),
√ regulāri aizlikts deguns,
√ urīnceļu un dzimumorgānu infekcijas, cistīti,
√ vēdera uzpūšanās, disbakterioze,
√ regulārs nogurums,
√ amonjaku atgādinoša izelpa no mutes,
√ sāp locītavas.
Profilakse – kardināli samazināt saldumu lietošanu, pāriet uz adekvātu uzturu, fiziskās aktivitātes un apģērbs no dabīgiem materiāliem. Kandidozei nepatīk ķiploki, krustnagliņas, propoliss, timiāns un mārrutki.