Kaitigiefakt500

Mikroviļņu krāsns
Mikroviļņu krāsni 1945. gadā izgudroja amerikāņu inženieris Persijs LeBarons Spensers. Viņš pamanīja, ka ar magnetronu, tas ir, ar elektronu lampu superaugsto frekvenču svārstību (2.4 GHz) ir iespējams sasildīt ēdienu, ievietojot to ekranētā kastē. Ekranēšana ir ļoti svarīga, pretējā gadījumā, atrodoties blakus, var apdedzināties, taču tā pilnībā nepasargā cilvēku no elektromagnētiskās slodzes (mēra mikrovatos uz 1cm2).  Diemžēl šis starojums negatīvi ietekmē homeostāzi un vielmaiņas procesus organismā, cilvēks ātrāk noveco, saasinās hroniskās kaites un vājinās imunitāte. Mikroviļņiem iedarbojoties uz produktiem, veidojas tā dēvētie radiolītiskie savienojumi, kas, nokļūstot organismā, veicina molekulāro sabrukšanu un faktiski darbojas kā jebkura radioaktīva viela.

Ēdienā, kas pagatavots mikroviļņu krāsnī, ir izjaukta struktūra pat atomu līmenī, nemaz nerunājot par molekulāro līmeni. Protams, tāds ēdiens organismā asimilēties nevar, un, jo organisms no tā ātrāk atbrīvosies, jo labāk.

 

Bengālijas brīnumsveces svētku reizēs
Pirmajā brīdī liekas, kas tur slikts? Svētki un prieks. Ja nu vienīgi rūpes par ugunsdrošību. Taču, kā izrādās, tas nav vienīgais, par ko jāuztraucas. Brīnumsvecēm degot, izdalās fenols. Tas ir spēcīgs kancerogēns un mutagēns, kas izraisa vēzi, alerģijas un negatīvi ietekmē nervu sistēmu. Izdalās arī vēl bīstamāka viela – formaldehīds, kas rada toksiskas reakcijas, sākot no klepus un bronhu spazmām līdz visu veidu onkoloģiskām saslimšanām.

Uguņošanai paredzētajos pirotehniskajos līdzekļos, piemēram, zaļās krāsas efekta iegūšanai tiek izmantots bārijs, kas arī ir ļoti toksisks, jo izraisa smadzeņu iekaisuma slimības, ļaundabīgos audzējus smadzenēs, bojā sirds muskulatūru utt.

Tāpēc uguņošanu nevajag rīkot slēgtās telpās, kaut, uguņojot ārā, arī uz ekoloģiju pēdas tiek atstātas. Nav tā, ka svētku reizēs bez ugunīm ir jāpaliek pavisam. Piemēram, vaska sveces neatstāj nekādu negatīvu ietekmi.

 
Noderīgas izmaiņas virtuvē
Veselībai noderīgas būtu dažas izmaiņas virtuves piederumu klāstā, piemēram, izvākt alumīnija traukus, mikroviļņu krāsni, indukcijas plīti, kafijas automātu, bet to vietā iegādāties ūdens fizikālo īpašību uzlabošanas ierīces, portatīvo eļļas spiedi (piemēram, linsēklām, kaņepēm), vakuuma sūkni (produktu uzglabāšanai), šoka saldētavu ātrai sasaldēšanai.

Tiešsaitē pašlaik...

Klātienē 195 viesi un nav reģistrētu lietotāju

kaitigiefaktori700

                                                             Kaitīgie faktori

Starojumi ietekmē šūnu membrānas
Pastiprināta elektronu plūsma, kas ir visu veidu starojumi, izņemot neitrīno, ietekmē šūnas, bojājot to membrānas. Vispirms membrānas sastāvā esošie fosfolipīdi ‘’izdeg’’ jeb oksidējas, bet polinepiesātinātās taukskābes pārvēršas par piesātinātajām. Rezultātā tiek izjaukta polaritāte.
 
 
Mutogēnie savienojumi iejaucas genomā
Mūsdienu cilvēks no pārtikas, gaisa putekļiem, sadzīves ķīmijas, kosmētikas un citiem piesārņojuma avotiem katru dienu saņem apmēram 2 - 3 g dažādu mutagēno savienojumu. Šie savienojumi iejaucas DNS replikācijā jeb ģenētiskās informācijas nodošanā šūnu līmenī, kam var būt ļoti bīstamas sekas. Jebkāda iejaukšanās genomā var izraisīt ‘’nepareizu’’ šūnu parādīšanos. Tas nozīmē, ka šūnas saņem informāciju ar novirzēm no sākotnējā plāna. Šādas izmaiņas katastrofāli iespaido cilvēku jebkurā vecumā un paaugstina onkoloģisko risku.

 

Alumīnija uzkrāšanās organismā
Ja organismā un it īpaši zarnu traktā ir uzkrājies daudz alumīnija, ar dzelzi notiek konkurence par transferīnu (galveno dzelzs piegādātāju šūnām). Dzelzim, ko ar uzturu saņemam, ķīmiskā valence jeb vērtība ir Fe+2, bet alumīnijam valence ir Al+3, tāpēc alumīnijs ir smagāks. Cilvēkam, kura organismā uzkrājies daudz alumīnija, piemēram, ilgstoši lietojot alumīnija traukus, anēmijas ārstēšana var būt nesekmīga. Kā zināms, alumīnija uzkrāšanās organismā veicina Parkinsona un Alcheimera slimību attīstību.
 
 
Par elektromagnētiskā lauka iedarbību
Procentuāli sadalot visus kaitīgās iedarbības faktorus, kuriem pakļauts mūsdienu cilvēks, sanāk aptuveni šāda aina:

    ε  10% - gaisa piesārņojums,

    ε  20% - ūdens kvalitāte,

    ε  20% - cilvēka dzīvesveids,

    ε  20% - uzturs,

    ε  30% - apkārtējā elektromagnētiskā lauka iedarbība.

Mākslīgie signāli slāpē dabīgo starojumu tai skaitā Šūmaņa rezonansi (Schumann Resonance), kas ir 7.83 cikli sekundē (7.83 Hz) un tiek uzskatīta par Zemes vibrāciju frekvenci. Visa dzīvība ir jūtīga uz elektromagnētiskiem laukiem. Daudzi dzīvnieki, tai skaitā putni un kukaiņi tos izmanto navigācijai. Arī bites orientācijai izmanto elektromagnētisko lauku, tas ir vadās pēc Zemes magnētiskajām līnijām. Ja bitēm šis mehānisms tiek traucēts, tās vienkārši vairs neatrod savu mājokli un iet bojā.

    

Elektromagnētiskais lauks
Vērtējot apkārtējā elektromagnētiskā lauka iespējamo iedarbību, jāņem vērā tādi objektīvie iedarbības faktori kā elektriskā lauka spriedze, magnētiskā lauka spriedze, elektrostatistiskā lauka spriedze, virsmas elektrostatistiskais potenciāls, aerojonu saturs gaisā. 

Elektromagnētiskais lauks sastāv no trīs komponentēm: elektriskās, kas pārnes viļņus, magnētiskās un statiskās. Ja pa elektrovadītāju plūst elektriskie lādiņi, ap to veidojas elektriskais virpuļlauks, kurš ģenerējas ap magnētiskās indukcijas līnijām un ir smalkās iedarbības pārnesējs uz šūnām.

Augstfrekvences viļņu diapazons ietver frekvences no 300 MHz līdz 300 GHz, un tas atrodas starp radiofrekvenču un infrasarkanā starojumu viļņu garuma diapazonu. Raidītāji, kuri raida augstfrekvences diapazona frekvencē, kas ir augstāka par 1 GHz (Wi-Fi, Bluetooth), šāda frekvence tiek pārklāta ar zemas frekvences modulāciju, tas ir, informācija tiek uzlikta uz nesošo frekvenci. Rezultātā modulējošais signāls maina nesēja frekvenci proporcionāli savai vērtībai, nobīda to uz augšu un leju. Šī modulācija arī ir tas, kas visvairāk rada negatīvo iedarbību uz šūnām, piemēram, iespaido starpšūnu vielmaiņu, jo darbojas uz līdzīgām frekvencēm un bieži vien nonāk rezonansē ar šūnu struktūrām, tādā veidā traucē to darbu. Šūnu membrānu elektropotenciāli visvairāk ir jutīgi pret elektromagnētiskā lauka iedarbību neatkarīgi no pienākošā signāla jaudas. Šūna iziet no līdzsvara pat pie ļoti vājas jaudas, kas tuvojas nulles slieksnim. Rodas kļūmes, kuras uzkrājas, līdzīgi kā tas notiek pie radiācijas, tāpēc cilvēkiem, kuri regulāri un ilgstoši darbojas ar augstfrekvences diapazona elektromagnētisko viļņu izstarotājiem, ar laiku pakāpeniski sāk rasties līdzīgas patoloģijas, kādas ir novērojamas darbiniekiem atomelektrostacijās. Situāciju vēl vairāk sarežģī 5G interneta ieviešana, jo tas tiek izplatīts augstfrekvences diapazonā, kurā radioviļņu caurlaidība ir vāja, tāpēc nākas izmantot ļoti daudz raidītāju un, jo lielāks datu apjoms tiek raidīts, jo lielāka varbūtība nonākt rezonansē ar šūnu struktūrām.

Taču elektromagnētisko kaitīgo iedarbību var ievērojami samazināt. Fiziķi ir izstrādājuši uzlīmes, kurās vienā no slāņiem ir iekļauts titāna dioksīds, kuram ir elektromagnētiskos viļņu atstarošanas īpašības. Kad enerģijas plūsma iziet cauri uzlīmei, tā rada otrreizējo elektrisko virpuļlauku, kurš dzēš primāro (sākotnējo) elektrisko virpuļlauku. Sakarus tas neiespaido, tiek novērsti tikai trokšņi, rezultātā signāla kvalitāte pat uzlabojas, radio speciālisti to zina. Raidītāja starojums netiek novērsts, jo iedarbība notiek uz raidītāja enerģijas plūsmu, tādā veidā izkliedējot un pārmodulējot signālus, kas tajā ielikti, reizē novācot rezonansi starp raidītāju un cilvēka šūnām. Šāds uzlīmes liek uz telefoniem un dažādas elektroniskās aparatūras. Ir arī speciālas antenas, ar kurām var ievērojami neitralizēt elektromagnētiskā starojuma kaitīgo iedarbību pat vairāku simtu metru rādiusā.

Daudziem cilvēkiem droši vien radīsies jautājums: ja tas ir tik nopietni, kāpēc par to maz runā. Atbilde pavisam vienkārša: salīdziniet, kuru vieglāk sadzirdēt, vai ar pieticīgām finansiālajām iespējām tos godīgos zinātniekus, kam gods un sirdsapziņa ir augstāk par visu vai elektroierīču ražotājus, kas spēj dāsni apmaksāt pseidozinātniskus pētījumus un plašas reklāmas kampaņas.

 

Kāpēc ir kaitīgi Wi-Fi, Bluetooth, 4G, 5G?
Tas, ka termiskā uzsilšana, ko rada šīs ierīces, nav problēma, tam var pilnīgi piekrist. Piekrist var arī tam, ka šo ierīču izmantotās frekvences vērā ņemamu kaitējumu nenodara. Citādāk ir, ja šīs augstfrekvences tiek izmantotas informācijas pārraidīšanai, modulējot tās.

Problēmas sākas, kad augstfrekvences svārstības nonāk rezonansē ar cilvēka organisma šūnām. Rezonanse iedarbojas uz šūnu membrānām, izjauc šūnu dalīšanās un vielmaiņas procesu, notiek šūnu sagraušana un anomāla to dalīšanās, turklāt notiek ietekme uz šūnu DNS un tajās notiekošajiem bioķīmiskajiem procesiem. Novājinātās un bojātās šūnas ir augsne ļoti daudzām populārām veselības problēmām. Pirmkārt, tā ir paātrināta novecošanās, novājināta reproduktīvā funkcija, onkoloģija un, protams, novājinātās šūnas patīk vīrusiem.

Šo tehnoloģiju aizstāvji kritizē sociālajos tīklos cirkulējošo informāciju, piemēram, ‘’5G izraisa Covid-19’’. Protams, ka tas tā nav, 5G neizraisa Covid-19, tas nenotiek uzreiz un tūlīt. Cilvēku organisms ir ieprogrammēts uz veselību. Lai cilvēks saslimtu, jāsummējas desmitiem, ja ne simtiem faktoru, un, kurš no tiem būs izšķirošais, lai ‘’svaru kausi’’ nosvērtos uz slimības pusi, nezina neviens.

Jau tagad daudzdzīvokļu namos no visām pusēm apņem Wi-Fi raidītāji, vienkārši 5G vēl vairāk pasliktinās esošo situāciju. Vai ir kāds risinājums? Protams, ka ir. No tehniskā progresa nav jāatsakās, vienkārši jāizmanto optiskais pieslēgums. Tas, protams, dažas neērtības sagādās, piemēram, nevarēs tik ērti dīvānā atgāzties. Nu bet veselības labad vai tad nevar šo sīkumu upurēt?   

 

Nepatīkama tendence
Bērnu organisms vēl nav noformējies un ir jūtīgāks. Diemžēl mūsdienu bērniem arvien vairāk parādās iezīmes, ka ir izjukušas saites starp reālo un virtuālo dzīvi, tie sāk neizprast sev apkārt notiekošā loģiskās saites, izņemot telefonu vai planšetdatoru, tie vairs neko nevēlās, virtuālo jauc ar reālo. Bērniem pat parādās autistu un psihopātu pazīmes. Pedagogi sūdzas, ka bērni kļūst nevaldāmi.
                                                                                                                            biteend