Kaitīgie faktori
ε 10% - gaisa piesārņojums,
ε 20% - ūdens kvalitāte,
ε 20% - cilvēka dzīvesveids,
ε 20% - uzturs,
ε 30% - apkārtējā elektromagnētiskā lauka iedarbība.
Mākslīgie signāli slāpē dabīgo starojumu tai skaitā Šūmaņa rezonansi (Schumann Resonance), kas ir 7.83 cikli sekundē (7.83 Hz) un tiek uzskatīta par Zemes vibrāciju frekvenci. Visa dzīvība ir jūtīga uz elektromagnētiskiem laukiem. Daudzi dzīvnieki, tai skaitā putni un kukaiņi tos izmanto navigācijai. Arī bites orientācijai izmanto elektromagnētisko lauku, tas ir vadās pēc Zemes magnētiskajām līnijām. Ja bitēm šis mehānisms tiek traucēts, tās vienkārši vairs neatrod savu mājokli un iet bojā.
Elektromagnētiskais lauks sastāv no trīs komponentēm: elektriskās, kas pārnes viļņus, magnētiskās un statiskās. Ja pa elektrovadītāju plūst elektriskie lādiņi, ap to veidojas elektriskais virpuļlauks, kurš ģenerējas ap magnētiskās indukcijas līnijām un ir smalkās iedarbības pārnesējs uz šūnām.
Augstfrekvences viļņu diapazons ietver frekvences no 300 MHz līdz 300 GHz, un tas atrodas starp radiofrekvenču un infrasarkanā starojumu viļņu garuma diapazonu. Raidītāji, kuri raida augstfrekvences diapazona frekvencē, kas ir augstāka par 1 GHz (Wi-Fi, Bluetooth), šāda frekvence tiek pārklāta ar zemas frekvences modulāciju, tas ir, informācija tiek uzlikta uz nesošo frekvenci. Rezultātā modulējošais signāls maina nesēja frekvenci proporcionāli savai vērtībai, nobīda to uz augšu un leju. Šī modulācija arī ir tas, kas visvairāk rada negatīvo iedarbību uz šūnām, piemēram, iespaido starpšūnu vielmaiņu, jo darbojas uz līdzīgām frekvencēm un bieži vien nonāk rezonansē ar šūnu struktūrām, tādā veidā traucē to darbu. Šūnu membrānu elektropotenciāli visvairāk ir jutīgi pret elektromagnētiskā lauka iedarbību neatkarīgi no pienākošā signāla jaudas. Šūna iziet no līdzsvara pat pie ļoti vājas jaudas, kas tuvojas nulles slieksnim. Rodas kļūmes, kuras uzkrājas, līdzīgi kā tas notiek pie radiācijas, tāpēc cilvēkiem, kuri regulāri un ilgstoši darbojas ar augstfrekvences diapazona elektromagnētisko viļņu izstarotājiem, ar laiku pakāpeniski sāk rasties līdzīgas patoloģijas, kādas ir novērojamas darbiniekiem atomelektrostacijās. Situāciju vēl vairāk sarežģī 5G interneta ieviešana, jo tas tiek izplatīts augstfrekvences diapazonā, kurā radioviļņu caurlaidība ir vāja, tāpēc nākas izmantot ļoti daudz raidītāju un, jo lielāks datu apjoms tiek raidīts, jo lielāka varbūtība nonākt rezonansē ar šūnu struktūrām.
Taču elektromagnētisko kaitīgo iedarbību var ievērojami samazināt. Fiziķi ir izstrādājuši uzlīmes, kurās vienā no slāņiem ir iekļauts titāna dioksīds, kuram ir elektromagnētiskos viļņu atstarošanas īpašības. Kad enerģijas plūsma iziet cauri uzlīmei, tā rada otrreizējo elektrisko virpuļlauku, kurš dzēš primāro (sākotnējo) elektrisko virpuļlauku. Sakarus tas neiespaido, tiek novērsti tikai trokšņi, rezultātā signāla kvalitāte pat uzlabojas, radio speciālisti to zina. Raidītāja starojums netiek novērsts, jo iedarbība notiek uz raidītāja enerģijas plūsmu, tādā veidā izkliedējot un pārmodulējot signālus, kas tajā ielikti, reizē novācot rezonansi starp raidītāju un cilvēka šūnām. Šāds uzlīmes liek uz telefoniem un dažādas elektroniskās aparatūras. Ir arī speciālas antenas, ar kurām var ievērojami neitralizēt elektromagnētiskā starojuma kaitīgo iedarbību pat vairāku simtu metru rādiusā.
Daudziem cilvēkiem droši vien radīsies jautājums: ja tas ir tik nopietni, kāpēc par to maz runā. Atbilde pavisam vienkārša: salīdziniet, kuru vieglāk sadzirdēt, vai ar pieticīgām finansiālajām iespējām tos godīgos zinātniekus, kam gods un sirdsapziņa ir augstāk par visu vai elektroierīču ražotājus, kas spēj dāsni apmaksāt pseidozinātniskus pētījumus un plašas reklāmas kampaņas.
Problēmas sākas, kad augstfrekvences svārstības nonāk rezonansē ar cilvēka organisma šūnām. Rezonanse iedarbojas uz šūnu membrānām, izjauc šūnu dalīšanās un vielmaiņas procesu, notiek šūnu sagraušana un anomāla to dalīšanās, turklāt notiek ietekme uz šūnu DNS un tajās notiekošajiem bioķīmiskajiem procesiem. Novājinātās un bojātās šūnas ir augsne ļoti daudzām populārām veselības problēmām. Pirmkārt, tā ir paātrināta novecošanās, novājināta reproduktīvā funkcija, onkoloģija un, protams, novājinātās šūnas patīk vīrusiem.
Šo tehnoloģiju aizstāvji kritizē sociālajos tīklos cirkulējošo informāciju, piemēram, ‘’5G izraisa Covid-19’’. Protams, ka tas tā nav, 5G neizraisa Covid-19, tas nenotiek uzreiz un tūlīt. Cilvēku organisms ir ieprogrammēts uz veselību. Lai cilvēks saslimtu, jāsummējas desmitiem, ja ne simtiem faktoru, un, kurš no tiem būs izšķirošais, lai ‘’svaru kausi’’ nosvērtos uz slimības pusi, nezina neviens.
Jau tagad daudzdzīvokļu namos no visām pusēm apņem Wi-Fi raidītāji, vienkārši 5G vēl vairāk pasliktinās esošo situāciju. Vai ir kāds risinājums? Protams, ka ir. No tehniskā progresa nav jāatsakās, vienkārši jāizmanto optiskais pieslēgums. Tas, protams, dažas neērtības sagādās, piemēram, nevarēs tik ērti dīvānā atgāzties. Nu bet veselības labad vai tad nevar šo sīkumu upurēt?